tel.: 534 719 619 (Infolinia Handlowa)
tel.: 609 319 319 (Biuro)
e-mail: abrilux@abrilux.pl

 

Historia


Firma "ABRILUX" powstała w 1995 roku. Jej założycielem jest Adam Brzozowski, który dzięki pracy w Electrolux Poland Sp. z o.o. na stanowisku Dyrektora Technicznego posiadł rozległą wiedzę z zakresu profesjonalnych urządzeń pralniczych.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie profesjonalnych systemów pralniczych przyczyniło się do podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności na większą skalę. Okazją do tego stał się outsourcing całego działu serwisu profesjonalnych urządzeń pralniczych w Electrolux Poland Sp. z o.o. oraz duże zainteresowanie sprzętem pralniczym ze strony firm działających na rynku krajowym.

W marcu 2003 roku firma "ABRILUX"  stała się wyłącznym autoryzowanym przedstawicielem Electrolux Laundry Systems w Polsce, funkcjonując równolegle do jednoosobowego działu profesjonalnego pralnictwa w Electrolux Poland Sp. z o.o.. "ABRILUX"  nawiązał ścisłą współpracę z siecią lokalnych serwisów pracujących dotychczas na zlecenie Electrolux Poland Sp. z o.o. i podpisał z nimi umowy na obsługę klientów z terenu całej Polski. Od tego czasu firma "ABRILUX"  została wyłącznym autoryzowanym wykonawcą wszelkich montaży, uruchomień, szkoleń, napraw gwarancyjnych i innych usług serwisowych do maszyn Electrolux na terenie całej Polski.

Dystrybucja na rynku Polskim profesjonalnych urządzeń pralniczych Electrolux była koordynowana przez Electrolux Austria, który przejął bezpośrednie zwierzchnictwo nad rynkiem polskim. Otrzymaliśmy także   wyłączność na sprowadzanie  i sprzedaż części zamiennych na rynek Polski. Jednoosobowy dział pralnictwa kończący swoją działalność w Electrolux Poland Sp. z o.o. był serwisowo i technicznie obsługiwany przez "ABRILUX" 

W grudniu 2004 roku, zmieniono kanał dystrybucji urządzeń, które sprowadzane są obecnie bezpośrednio przez "ABRILUX"  ze Szwecji. Pozwoliło to zmniejszyć cenę naszych urządzeń i przyczyniło się do wzrostu zadowolenia klientów. Równocześnie przestał istnieć jednoosobowy dział pralnictwa w Electrolux Poland Sp. z o.o..

Z końcem 2008 roku intensywny rozwój rynku pozwolił centrali Electrolux, znajdującej się w Niemczech, dostrzec olbrzymi potencjał naszego regionu. Z dniem 1 stycznia 2009 roku nowym Menadżerem Terytorialnym na Europę Środkową mianowano Polaka - Pana Janusza Stankiewicz, który od 20 lat związany był wyłącznie z rynkiem Niemieckim. Pan Stankiewicz objął zwierzchnictwo nad krajami Europy Wschodniej, w tym także nad rynkiem polskim. Nowa polityka centrali Electrolux i zaufanie jakie pokładano m.in. w firmie "ABRILUX"  pozwoliła na znaczny wzrost wielkości sprzedaży i dalszy rozwój rynku polskiego. "ABRILUX"  zrealizował wiele ciekawych projektów biznesowych w renomowanych ośrodkach hotelowych (m.in. SPA Dr Irena Eris, SPA Hotel Faltom, Hotel Amber Baltic), szpitalach (m.in. Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie), pralniach komercyjnych (m.in. PrimaPharma w Biskupcu i Perfekt w Rzeszowie). "ABRILUX"  stał się największym przedstawicielem Electrolux w Europie Środkowej pod względem wielkości sprzedaży i ilości instalacji.

Obecnie jesteśmy dumni z zaufania jakie centrala pokłada w rynku polskim i w naszej firmie. Nowa polityka i poziom cen zapewniają Państwu najdoskonalsze rozwiązania techniczne i wieloletni rzetelny serwis w konkurencyjnej cenie.

"ABRILUX" współpracuje z wieloma kontrahentami w zakresie sprzedaży maszyn oraz części zamiennych a także szeroko rozumianej obsługi serwisowej.